טור אורח: יעוץ עסקי להשקעה בנדל"ן

מחירי הנכסים במדינת ישראל, מאמירים בכל שנה שחולפת, ועל כן מי שמחזיק בחובו סכום כסף נזיל, מעדיף לנתב אותו להשקעה בנדל"ן ולא להחזיקו בבנקים. נכון לשנת 2012, השקעה בנכסי נדל"ן מניבה תשואה עתידית משתלמת אשר ספק אם ניתן להשיגה בדרכים אחרות.

הבעיה האמיתית מתחילה, כאשר אנו מחזיקים בסכום כסף ואיננו יודעים כיצד לנתב אותו לאפיק ההשקעה הנכון, דהיינו אפיק שיאפשר לנו מינימום סיכון ורווח מקסימאלי.

בשקעות בנדל"ן

אם גם לכם סכום כסף אשר יכול להניב תשואה על ידי השקעה בנדל"ן, הינכם יכולים להיעזר באחת מהתוכניות המשלבות יעוץ עסקי בתחום הנדל"ן, אשר מנוהלות על ידי בעלי מקצוע מובילים בתחומם.

יעוץ עסקי להשקעה בנדל"ן, יסייע לכם לגבש תוכנית פעולה, להכיר את שוק הנדל"ן, לזהות מכשולים ומוקשים בדרך ולעקוף אותם ואולי החשוב מכל, לא לסכן את הכסף שצברתם בזיעת אפכם.

אין זה סוד כי כל עוד אין אנו משקיעים את הכסף שחסכנו, הוא מאבד מערכו וזאת ביחס לסכום המקור אותו יש יכולנו להשקיע ברכישת דירה. כל מי שמתעניין ורוצה לבצע השקעות בנדל"ן (בין אם מדובר בדירה לקנייה, דירה למכירה, שטח לרכישה, בניית קניון ועוד), צריך לגייס כסף וזמן.

גם אם יש בידיכם זמן וכסף, הדברים אשר חסרים לכם, (על מנת להצליח בתהליך), הם הידע והניסיון אותם  תוכלו לקבל בתהליך של יעוץ עסקי מקצועי ומבוקר.

השלב הבא שעליו יהיה נכון לשים דגש הוא הגדרת המטרה שלשמה אתם מעוניינים להשקיע בנכסי נדל"ן. מיד לאחר שהחלטתם על מטרה מוגדרת, חשוב שתבינו מהי התשואה האופציונאלית והריאלית אותה תוכלו להרוויח כתוצאה מההשקעה אותה ביצעתם.

מהי השקעה נכונה

התשובה לשאלה: 'מהי השקעה נכונה?' היא תורה בפני עצמה, ולא ניתן לענות עליה בשני משפטים קצרים.

אך לצורך העניין והבהרתו, חשוב לבחור בנכס אשר ממוקם באזור מבוקש או מתפתח, לבדוק מהו מצבו של הנכס, כמה זמן הוא קיים ועוד. ככל שתצליחו לענות על פרמטרים רבים יותר בכל הקשור אל בחירת הנכס המיועד, כך תובטח לכם תשואה גדולה יותר בעתיד.

משקיעי הנדל"ן מתחלקים על פי רוב לשתי אוכלוסיות, כרישי הנדל"ן אשר סוחרים שנים רבות בתחום ולהם בתים רבים בניינים ושטחים ואנשים פרטים אשר מעוניינים להגשים חלום ולרכוש לעצמם דירה בה יחיו או דירה נוספת ממנה יזכו לתזרים מזומנים על בסיס חודשי.

בשני המקרים המצוינים מעלה, נעזרים האנשים בגופים מקצועיים אשר תפקידם הוא לספק יעוץ עסקי בתחום הנדל"ן.

חשוב לזכור לכל אורך הדרך, כי עליכם לפעול בצורה מבוקרת ומתונה, וללכת צעד אחר צעד מבלי לדלג על אף שלב. זכרו. דילוג על שלב עלול לגרום לתוצאה ההפוכה ואובדן ערכו של הכסף אותו חסכתם בעמל רב משום  רכישת נכס אשר אינו מניב את התשואה הרצויה אשר הוגדרה מראש בתחילת התהליך.

תור האורח בנושא יועץ עסקי בחסות אתר Guidance – פורטל המאמנים בישראל.