טור אורח: אופציות בינאריות בשוק ההון

אפציות בינאריות בשוק ההון

העשור האחרון הביא עימו בשורות רבות בתחום המחשוב הדיגיטלי. אם בעבר רק לילדים המקובלים היה מחשב בבית, שלא נדבר על חיבור לרשת האינטרנט, כיום אין בית ללא מחשב. כל העולם שלנו בעצם עובד על טכנולוגיה וניתן לעשות הכול דרך המחשב. אנשים רבים שתחום העבודה שלהם מאפשר, יכולים לעבוד מהבית דרך רשת מיוחדת שבנו במיוחד בשבילם. היום בכדי להיות בפגישה במספר מדינות בו זמנית, יש צורך רק ברשת אלחוטית ומצלמת אינטרנט. הכול הפך להיות נגיש וקל מאוד לתפעול, גם ילדים בני ארבע יודעים כיצד להפעיל. אם בעבר ששמעת את המילה בורסה זה היה רחוק ממך שנות אור, היום זה מונח מקובל וידוע לכל. היום בכדי להשקיע בשוק ההון לא חייב להיות בבורסה ולהתחכך עם אנשי עסקים צמאים לכסף. אתה יכול ביום יום לעבוד בתור מוכר תמונות ובערב להשקיע בשוק ההון. אופציה דיגיטלית זו אופציה נוחה וקלה לשימוש המומלצת למשקיעים צעירים.

מהי אופציה דיגיטלית?

אופציה דיגיטלית זה מונח שמגיע מהעולם הדיגיטלי עליו דיברנו קודם. העולם הדיגיטלי הוא למעשה העולם הבינארי שבתוכו שתי אפשרויות 1 ו-0. כל העולם הדיגיטלי בנוי על שתי הספרות הללו שמרכיבות ביחד את השלם אותו אנו רואים. שתי הספרות הללו והשילוב האינסופי בניהן יכול להרכיב את התמונה הסופית. מכאן נוצרות אופציות בינאריות אשר משמעותן שתי אפשרויות, או שתרוויח כלומר הספרה 1, או שתפסיד כלומר הספרה 0. במונחי שוק ההון זה נקרא שחור או לבן, אין באמצע.

2012 Bloomberg Terminal by jm3 - Creative Commons licensed

מה צריך לעשות?

החיזוי נורא פשוט לכאורה, כל מה שעליך לעשות הוא להחליט על איזה תחום אתה מעוניין לשים את הכסף שלך. עם הבחירה בתחום אתה גם צריך לבחור תקופת פקיעה עם תאריך מסוים בו אתה תרצה לממש את האופציה שלך. השלב האחרון הוא לבחור את סכום הכסף שאתה מעוניין להשקיע, מה שאומר שאתה יודע מראש כמה כסף תפסיד במידה ותפסיד.

אופציה אירופאית ואופציה אמריקאית

אופציות בינאריות מתחלקות לשני סוגים, ישנה אופציה אמריקאית וישנה אופציה אירופאית. האופציה האירופאית מאפשרת לך לממש את האופציה גם במהלך התקופה ולא רק בסופה. כלומר, אם אתה רואה ששווי התחום שבחרת עולה כפי שניחשת תוכל להכריז על מימוש האופציה, כך תוכל להרוויח את הכסף. האופציה האמריקאית לא מאפשרת לך לממש את האופציה במהלך התקופה אלא רק בתאריך הסופי שקבעת. באופציה האמריקאית אתה מסתכן יותר, בכך שאתה לא יכול להחליט מתי אתה מעוניין לממש את האופציה במהלך התקופה לפי שינויים שנעשים בתחום שבחרת.

למי זה מתאים?

אופציה דיגיטלית יכול לגרום לך להרוויח סכומים יפים מאוד בזמן מאוד קצר. אתה לא חייב ללמוד על התחום או להיות בקיא בשוק ההון. כל שעליך לעשות הוא לדעת כיצד לנחש טוב ולקוות לטוב. ניתן לראות כי הרבה אנשים ממעמד הביניים משקיעים בשוק ההון דרך אופציות בינאריות. בכדי להשקיע בשוק ההון דרך אופציה דיגיטלית אין צורך להגיע פיזית לבורסה. אופציות בינאריות נסחרות רק דרך האינטרנט ואין אפשרות להשקיע בהן בבורסה עצמה. בזמן האחרון סטודנטים רבים משקיעים בשוק ההון דרך האינטרנט בבית. זה כל כך קל שאפשר לשוחח עם חבר בבית קפה ולהשקיע. היום עם כל ההתקדמות הדיגיטלית והטכנולוגית ניתן להשקיע גם דרך הסמארטפון. יש אפליקציות מסוימות דרכן אפשר להכניס את כרטיס האשראי ולהשקיע כסף במדד מסוים לפי בחירה. בתוך האפליקציה ניתן לראות גרפים מסודרים וטבלאות שמראות לך את תהליך הפקיעה והמימוש.

עם הרווח בא גם ההפסד

נורא קל להשקיע כסף ולהרוויח אותו אך נורא קשה להפסיד. ישנם אנשים ללא גבולות שמסוגלים להמשיך להשקיע עד הגרוש האחרון. נכון, מדובר בסכומים מינימאליים אפשריים להשקעה בתחום אופציה דיגיטלית אך עדיין צריך להיזהר. למרות שאתה יודע את תשואות הרווח ואת ההפסד מראש, אין זה אומר כי אתה יכול לשלוט על הכול. אם אתה אדם ללא גבולות ואתה לא בטוח שתוכל לשלוט בעצמך, עדיף שלא תיכנס לזה. לעיתים שמצליחים להרוויח מספר פעמים במקרה, לוקחים את הרווח כערובה ומתמכרים למשחק. אך אף אחד לא מבטיח לך שתמיד תרוויח את הכסף, אתה יכול בקלות להפסיד את כל מה שהרווחת. זה משחק קל ומאוד נוח למשתמש החדש אך מצד שני חבויות בתוכו סכנות גדולות של התמכרות והפסדים. קחו בחשבון את כל הפרמטרים לפני שאתם מתחילים להשקיע.

אין באמור משום ייעוץ או המלצה לקנייה או מכירה של ני"ע ו/או מכשירים פיננסיים. המידע המתפרסם באתר bursa.org.il ובאתרים הקשורים בו אינו בגדר המלצה ועל כל משקיע חלה האחריות לביצוע השקעותיו בנכסים פיננסים בשוק ההון.